Trump een tijdperk van nieuw kolonialisme en facisme is aangebroken

Trump belooft Amerika weer groot te maken, hij meent het letterlijk, hij geeft geen moer om andere landen, foto’s: Getty Images, YouTube, Cartoon Stock, bewerking: Mirjam© Photo

In Europa dacht men dat Rusland aan Trumps kant stond, daar werden hele artikelen aan gewijd, of hoe blij het Kremlin zou zijn als Trump gekozen zou worden. Dat president Poetin zijn voorkeur uitsprak (als hij dus een Amerikaan was geweest) voor Kamela Harris, was ironisch bedoeld zeiden ze in de vele artikelen die de reguliere media erover schreven, maar hij bedoelde het serieus, onderhandelen met politici is makkelijker dan met een businessman en een clan zoals de Trump-clan. Net zoals ze nu niet genoeg kunnen krijgen van het dagelijks vermelden wanneer Trump en Poetin eindelijk samen komen om te spreken over vrede of zoals sommige media suggeren een wapenstilstand. Bijna elke dag moet het Kremlin deze berichten ‘weerleggen’ met de mededeling dat er nog geen concrete plannen zijn voor een ontmoeting.

Misschien heeft het Kremlin door hoe Trump is en hoe hij opereert. Hij is tenslotte degene die sancties aan Rusland heeft opgelegd en allerlei verdragen heeft beëindigd, waarvan het gevaarlijkste het INF-wapenbeheersingsverdrag is, dit betrof de nucleaire wapenwedloop, nu heeeft in pricipe ieder land het recht om nucleaire wapens aan te schaffen. Trump dacht in zijn domheid en grootsheidswaanzin dat het goed voor Amerika was, daar hij heeft hij de plank volkomen mis geslagen.

2019: President Donald Trump en zijn hoge ambtenaren geven al maanden aan dat ze klaar zijn om zich terug te trekken uit het Intermediate-Range Nuclear Forces Treaty, waarvan de VS en Europa Moskou beschuldigen dat ze het sinds 2014 hebben geschonden. De opschorting roept zorgen op over een hernieuwde wapenwedloop met Moskou en heeft Europese bondgenoten op scherp gezet. Dit is ook gebeurd zoals we weten. Mike Pompeo expected to announce US suspension of INF treaty on Friday | CNN Politics

Maar dit is of was allemaal niet belangrijk voor Amerikanen, hun land is kapot letterlijk de steden zijn onleefbaar, zoals de steden in Europa onleefbaar zijn daarom kozen ze o.a. Trump, gelukkig is dit niet het geval in Rusland, een verademing, waar Europa jaloers op kan zijn, schone steden, s’avonds kun je als vrouw alleen in de metro zitten en voel je, je veilig.

In Rusland wordt Trump met argwaan bekeken, hij wil immers een wig drijven tussen China en Rusland en vooral Rusland naar zijn pijpen laten dansen, vrede op Trumps manier. Daarover wordt heftig gediscussieerd in de Russische media en velen zijn het erover eens. Er komt geen staakt-het-vuren met Oekraïne zolang Zelensky aan de macht is. Sinds mei 2024 is zijn mandaat verlopen en is hij officieel geen president meer en ten tweede heeft Rusland aangegeven alle doelen van de Speciale Militaire Operatie (SMO) uit te voeren en Rusland zal zich houden aan het vredesvoorstel dat president Poetin in juni 2024 lanceerde. De Russische regering (nog een opluchting voor de burgers) houdt woord.

Ook wordt genegeerd dat BRICS nu veel landen omvat en niet zal worden opgegeven voor Amerika, waar presidenten elke vier jaar wisselen en ook hun visies. Een wig tussen China en Rusland zal er ook niet komen. De realiteit is een nieuwe wereldorde, met verschillende grootmachten zoals China, India en Rusland en Amerika zal dit niet veranderen, het proces is met grote moeite in gang gezet. Hier is het vredesplan van juni 2024, waar Rusland zich aan zal houden, met of zonder Trump. Vredesplan: President of Russia Vladimir Putin’s speech at the meeting with senior staff of the Russian Foreign Ministry, Moscow, June 14, 2024 – The Ministry of Foreign Affairs of the Russian Federation

Recente uitspraken van de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov maken duidelijk wat het Kremlin van Trump vindt.

‘Amerika Eerst’ heeft verontrustende echo’s van Hitlers ‘Duitsland boven alles’ – Lavrov

Het Amerikaanse ‘America First’-beleid vertoont verontrustende overeenkomsten met de slogan ‘Duitsland boven alles’ die de nazi’s gebruikten om nationale superioriteit over anderen te bevestigen, waarschuwde de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov.

Lavrov zegt dat Washingtons aanpak het VN-Handvest en de naoorlogse wereldorde, gebaseerd op soevereine gelijkheid, ondermijnt. Hij merkte op dat dit principe was vastgelegd in de overeenkomsten van Jalta-Potsdam die in 1945 werden ondertekend door de USSR, de VS en het VK, en die het moderne internationale systeem vormgaven.

‘America First’ lijkt verontrustend veel op de Hitleriaanse slogan ‘Duitsland boven alles’,” zei Lavrov, eraan toevoegend dat een aanpak gebaseerd op “vrede door kracht” de laatste klap voor de diplomatie zou kunnen zijn.

Dit soort uitspraken en ideologische constructies tonen niet “het minste beetje respect” voor Washingtons internationale juridische verplichtingen onder het Handvest van de VN, betoogde hij“.

Nog een domheid met betrekking tot Rusland, dat hij absoluut geen idee heeft van de oorzaak van het conflict. De Maidan-coup in 2013 en het regime in Kiev dat fascistisch genoemd kan worden. Dit wordt gesteund door de VS (zijn voorganger) en Europa. Dat hij nu USAID heeft stopgezet is goed, daar komen de ‘kleurenrevoluties etc.’ vandaan. Rusland heeft trouwens in 2012 de samenwerking met USAID al stopgezet. Maar Trump doet dat niet omdat hij het allemaal zo erg vindt, nee, het is zijn eigen land (America First) omdat het geld in de VS letterlijk op is en het aan de rand van de afgrond staat.

Trumps volgende blunder met betrekking tot Rusland en de SMO is dat hij Zelensky onlangs een voorstel deed “Trump eist zeldzame aardmetalen uit Oekraïne”.


In ruil daarvoor zouden de VS Kiev blijven steunen in het conflict met Rusland. Trump sprak over “Oekraïne heeft de grootste bevestigde lithiumreserves in Europa”. Maar dan heeft hij een probleem, want onlangs “heeft Rusland Shevchenko gevangengenomen, zoals beschreven in mijn artikel hieronder: ‘Wat globalisten ervan weerhoudt lithiummijnen te plunderen’:. De mijnen liggen in de Donbass, nu Russisch grondgebied.

Op oudejaarsavond veroverden Russische troepen het dorp Shevchenko in de DPR, dat één van de grootste lithiumreserves van Europa heeft. De lithiummijnen bevinden zich aan de oostelijke rand van het dorp Shevchenko in het district Velikonovoselkovsky. Het gebied van de eerste gemarkeerde locatie voor de ontwikkeling van lithium is 39,84 hectare met een productieperiode van twintig jaar Russische verovering van Shevchenko verhindert globalisten om lithiummijnen te plunderen – FREESURIYAH

Trumps uitspraken grenzen inderdaad aan fascisme, en Musks groet natuurlijk ook, hoe je het ook wilt interpreteren, het kan fascistisch genoemd worden, de meningen zullen waarschijnlijk wel verdeeld zijn, maar dát hij het gedaan heeft, is duidelijk.

Natuurlijk is zijn koloniale houding overduidelijk. Hij wil Groenland, Canada opkopen, de Golf van Mexico heet nu in Amerika de Golf van Amerika en het Engelse kanaal heet binnenkort in Amerika (google maps) het ‘George Washington kanaal‘, een ideetje van fascist en techmagnaat Musk.

Waarom Groenland? Met het tijdperk van kernwapens, bommenwerpers voor lange afstanden en intercontinentale ballistische raketten, werd de (Amerikaanse) militaire blik geplaatst op afgelegen polaire gebieden. Via deze oorden was een korte luchtverbinding tussen de grote gebieden van het noordelijk halfrond mogelijk. Het lag voor de hand zich voor luchtoperaties te gericht op Groenland, Noord-Canada en Alaska voor de bouw van militaire bases.

Project Iceworm was een topgeheim programma van het Amerikaanse leger tijdens de Koude Oorlog, dat tot doel had een netwerk van mobiele lanceerplatforms voor kernraketten te bouwen onder de Groenlandse ijskap. Het doel was om een ​​enorm netwerk van lanceerplatforms voor kernraketten te installeren dat een eerste aanval zou kunnen overleven. Dit was volgens documenten die in 1996 werden vrijgegeven .Project Iceworm: een nucleaire basis op Groenland | Historiek

Natuurlijk en dat is al lang bekend, ik heb het al vaker geschreven, jaren geleden al, maar het werd afgedaan als een complot, Trump, een zionist en zelfverklaarde jood, wil Gaza van de kaart vegen. Ook de Westelijke Jordaanoever trouwens (daar wordt aan gewerkt Jenin is al het doelwit). Gaza moet een luxeresort worden voor de westerse oligarchie, de Trump-clan (een soort maffiafamilie zoals ik ook schreef) en dan zitten de Palestijnen in de weg. Albanië was ook een prooi voor deze waanzin, een eiland voor de kust van Albanië werd door Trumps dochter gekocht en omgetoverd tot een luxe-eiland voor de rijken van de wereld. Trumps zoon gaat jagen op het platteland rond Venetië in Italië.

Terugkomend op Gaza, Trump en zijn criminele partner Netanyahu hadden dit natuurlijk al lang gepland, de Westelijke Jordaanoever zal ook gaan en de Al-Aqsa-moskee waarschijnlijk met de grond gelijk gemaakt, daar zal de derde tempel verrijzen, als het aan deze gevaarlijke gekken ligt. Geen samenzwering meer, net als de etnische zuivering van de Palestijnen. We zijn een tijdperk van nieuw kolonialisme en fascisme binnengegaan.

Deze site is vrij van kunstmatige intelligentie en de artikelen worden geschreven door een echt persoon.

Sonja van den Ende Redacteur van DEVEND.ONLINE – Geopolitical news about Russia, the Donbass and the Middle-East TELEGRAM: https://t.me/devendonline en Freesuriyah.eu Sonja is een onafhankelijke journaliste uit Nederland die onder meer heeft geschreven over Syrië, het Midden-Oosten en Rusland. Ze schrijft voor verschillende nieuws sites, kranten en studeerde onder andere studies journalistiek en Engels (BA) een studie in Global Media, War and Technology! Gevestigd in Moskou, Rusland.

Als je een donatie wilt doen neem dan contact op met: sonjavandenende@gmail.com. Bedankt!

freesuriyah.eu – DEVEND.ONLINE – Sonja van den Ende (vk.com)

X (Twitter)  sonja van den ende (@SonjaEnde) / Twitter

Loading

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

error

Enjoy this blog? Please spread the word :)