
7 oktober 2001, het Afghaanse volk werd terug naar de middeleeuwen gebombardeerd en Hamas viel Israël aan in 2023, foto’s: Adobe Stock, YouTube, bewerking: Mirjam©Photo
Is het toeval dat deze datum? Nee, dat is het niet. Het was uitgekozen voor de Hamas aanval en diepgeworteld, vooral in de Arabische wereld. Na wat we nu weten over de “valse vlag”-aanval op de Twin Towers destijds in 2001 in de VS, veranderden de wereldwijde verhoudingen en het onderlinge begrip voorgoed, raakte haat diepgeworteld en hebben vele mensen, vaak onschuldige, hun leven verloren.
Alles is met elkaar verbonden. De Hamas-aanval op 7 oktober en de Amerikaanse aanval op Afghanistan op 7 oktober. Ook al is ligt er 22 jaar tussen de Hamas-aanval in 2023 en de “Twin Towers” in 2001 de connectie is daar . Waarom? Omdat Amerika en haar Europese bondgenoten de wereld in een oorlog tegen het terrorisme hebben gestort genaamd “the war-on-terror”, een operatie, of beter gezegd een oorlog, tegen de Arabische wereld en Islam die nu al bijna 25 jaar duurt (2026).
De westerse wereld heeft een diepe haat gezaaid, zo diep dat je er ademloos en radeloos van wordt. Het menselijk lijden, het bloedbad en de onverschilligheid van de westerse wereld is een gruwel om aan te zien. Maar de schuld ligt ook grotendeels bij de rijke “sjeiks” van de Golfstaten en Saoedi-Arabië, badend in goud en luxe, omgekocht door de VS rijk door de petrodollars, die hun broeders en zusters verraden met hun valse islam en geld die terroristische groepen steunt.
Ik wil niet pessimistisch zijn, maar gezien de manier waarop de spelers op het wereldtoneel in het Westen en het Midden-Oosten het spel nu spelen, kun je niet echt positief zijn. Het is treurig dat het menselijk ras to zoiets in staat is.
Israël een land dat pretendeert een democratie te zijn, en dat zelf geleden heeft onder de Tweede Wereldoorlog, heeft naar mijn mening zijn legitimiteit verloren. Dat zie je terug in de miljoenen mensen over de hele wereld die er elke dag tegen protesteren. En dat zijn er echt miljoenen… Maar helaas Israël en volk dat zo veel geleden heeft, doet nu precies hetzelfde: ze hebben er niets van geleerd, ze zijn fascisten geworden, net als wat er nu gebeurt in de VS. Je ziet het dagelijks gebeuren…
“Benjamin Netanyahu’s afglijding van openlijk conservatisme naar nazisme wordt steeds duidelijker. Nadat hij de “historische en spirituele” missie van een “Groot-Israël” had opgeëist, dat wil zeggen de verovering van de gebieden van zijn zeven buurlanden, heeft hij onlangs opgeroepen tot de transformatie van Israël tot een “super-Sparta“, staat, dat wil zeggen de militarisering van de staat en het stopzetten van alle handel met zijn bondgenoten. Als woorden enige betekenis hebben, laat hij ons constant begrijpen dat hij verwijst naar de fascisten zoals Vladimir Jabotinsky en Leo Strauss. Van de ene afglijding naar de andere, spuide hij zijn schaamteloze leugen voor de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties, beschuldige hij zijn tegenstanders met de meest schaamteloze leugens en claimde hij het recht om door te gaan met bloedbaden.”
Een demonstratie in Berlijn, die, zoals zovele andere, gewelddadig eindigde. Hoe meer de Duitse elite en poltici zich vastklampen aan de Tweede Wereldoorlog en hun onwrikbare steun aan Israël, dat inmiddels een ultrafascistische staat is geworden, hoe meer demonstraties er komen. Duitsland was immers zo dom om meer dan 2 miljoen vluchtelingen toe te laten in 2015, voornamelijk van Arabische afkomst. Dit is een cocktail voor onrust, anarchie en zelfs revolutie. De “war-on-terror” heeft uiteindelijk Europa bereikt en wordt daar nu het strijdtoneel”.
Terug naar 2001, waar het allemaal begon: de oorlog tegen het terrorisme, the war-on-terror, of beter gezegd, de oorlog tegen moslims en Arabieren. Mensen werden naar zogenaamde Amerikaanse “black-sites (gevangenissen)” gesleept, die overal in Europa te vinden waren, soms onschuldige mensen, gevangengezet, gemarteld en soms ook zonder eerlijk proces vermoord door de Amerikanen en hun handlangers.
“Op 7 oktober 2001 vonden er bombardementen door de VS en de NAVO plaats en vond er een grondinvasie in Afghanistan plaats. De VS beweerden dat Afghanistan Amerika op 11 september 2001 had aangevallen. Dit was de tweede door de VS geleide oorlog tegen Afghanistan. De eerste was de Sovjet-Afghaanse Oorlog, die in 1979 begon. In de weken na 11 september bood de Afghaanse regering tweemaal via diplomatieke kanalen aan om Osama bin Laden uit te leveren aan de Amerikaanse autoriteiten, mits er voldoende bewijs was van zijn betrokkenheid bij de aanslagen van 11 september. Washington verwierp dit aanbod resoluut.”
Er was geen bewijs dat Afghanistan Amerika op 11 september had aangevallen. Net zo min als er geen bewijs was tegen Irak, waar de VS in 2003 de oorlog op basis van vals bewijzen en intel begon en tot op de dag van vandaag het hele Midden-Oosten ontwrichtten!
Het enige land dat er al die jaren van heeft geprofiteerd, was Israël en natuurlijk de VS, die grotendeels gecontroleerd en geregeerd worden door zionisten, vooral nu onder de huidige Trump-regering, en die daarom allerlei nieuwe oorlogen zijn begonnen, zelfs nu in 2025, zoals die recentelijk tegen Iran. Bovendien levert de VS wapens en keurt alles goed wat Israël in Syrië en Libanon doet.
De omgekochte Arabische broeders, de rijke sjeiks uit de Golfstaten en Saoedi-Arabië, houden wijselijk hun mond. Ze zijn bang voor hun rijkdom en doen alsof ze zich bekommeren om de Palestijnen en andere volkeren die het slachtoffer zijn van het Israëlisch-Amerikaanse fascisme.
Sommigen beweren dat Amerika hier niets mee te maken heeft, wat natuurlijk volslagen onzin is. Denk maar aan de grote groep Joodse immigranten die voor en na de Holocaust kwamen, van wie sommigen overheidsfuncties bekleedden of rijke kooplieden en vrouwen werden, en nu, in moderne tijden, CEO’s van technologiebedrijven zoals Google. Deze rijke Joodse (is trouwens een geloof) mensen doneren geld aan Amerikaanse verkiezingscampagnes en kiezen pro-Israëlische kandidaten, waarmee ze hun steun voor Israël kopen..
Hoewel deze grote groep Joden in de VS woont, blijft Israël hun topprioriteit, en geven zij Israël voorrang boven de VS – een feit dat de gehele Amerikaanse (en deels Europese) bevolking gegijzeld houdt, gevangen in de ideologie van een ander land en een andere religie. Het klein stukje land Israël, het laatste koloniale project van het Westen, zal ondergaan in hun Sparta-project, oftewel in hun droom en nachtmerrie voor anderen, een “Groot-Israël”.

Deze site is vrij van kunstmatige intelligentie en de artikelen worden geschreven door een echt persoon.
Sonja van den Ende Redacteur van Devend.online – Geopolitical news about Russia, the Donbass and the Middle-East TELEGRAM: https://t.me/devendonline en Freesuriyah.eu Sonja is een onafhankelijke journaliste uit Nederland die onder meer heeft geschreven over Syrië, het Midden-Oosten en Rusland. Ze schrijft voor verschillende nieuws sites, kranten en studeerde onder andere studies journalistiek en Engels (BA) een studie in Global Media, War and Technology! Gevestigd in Moskou, Rusland.

Als je een donatie wilt doen neem dan contact op met: sonjavandenende@gmail.com. Bedankt!
Als de site in de EU geblokkeerd is/wordt, gebruik een VPN
Sonja van den Ende — Strategic Culture
X: (1) sonja van den ende (@SonjaEnde) / X
![]()